Magánszemélyeknek


Személyes konzultáció

 
 
Önbizalomhiányban szenved. Nem találja a helyét. Nem tud dönteni. Úgy érzi, nem jó irányba halad az élete. Úgy érzi, jó ideje semerre sem halad az élete.
 
 
A fenti élethelyzetek létrejötte a legtöbb esetben rossz kompromisszumok, félreértések és döntések következménye.
A változás sokszor nem pillanatok alatt következik be, nem minden romlik el egyszerre, általában fokozatosan jut mindenki oda, hogy a nehézségekkel szemben már tanácstalan. Az is igaz, hogy nehéz a rég rögzült rossz szokásokat, vélt vagy valós tehetetlenséget magunk mögött hagyni és egyszer csak már "jól" működni. Bizonyos esetekben a változást, gyors elhatározást és tetteket követően hamar siker követ, de mit lehet tenni, ha nem vagyunk elég erőssek, elhivatottak vagy csak nem tudjuk mivel és hogyan kellene kezdenünk jobbá tenni az életünket?

 

A személyes konzultáció, coaching, segítő beszélgetés vagy terápiás ülés ezekben az esetekben képes hatékony segítséget nyújtani.

A legmegfelelőbb segítő szakember kiválasztásában egy fél órás, díjmentes beszélgetés keretei között nyújtunk segítséget Önnek.


 



Páros konzultáció

 

 

Miért nem változik meg? Mit csinálok rosszul? Miért nem olyan már, mint régen? Hol rontottuk el?

 
 


Ma a megjavított dolgoknak már kevesebb az értékük, mint az újnak. Rászoktuk, hogy ami nem működik, azt lecseréljük. Ez a közgondolkodás kapcsolatainkra, párkapcsolatainkra is sok esetben hatással van és inkább keresünk újat, mintsem a régit javítgatjuk.
Hisszük és tapasztaljuk, hogy a hozzánk forduló, egymás és a kapcsolatuk iránt elkötelezett párok esetében az egymás megértését elősegítő kommunikáció fejlesztése nagyban elősegíti a másik fél jobb megértését, illetve a saját egyéni vágyaink, gondolataink hatékonyabb közlését. Az esetek döntő többségében már ennyi is elegendő ahhoz, hogy pozitív irányú változás következzen be.


Családi konzultáció

 

 

A gyerek egész nap a számítógép előtt ül, nem lehet hozzászólni. Nem eszik eleget. Nem mozog eleget. Nem beszélget Velünk. Folyamatos gondok vannak vele az iskolában. Nem értjük miért ilyen, pedig olyan aranyos gyerek volt!
 


 
Ilyen esetekben az egyik legjellemzőbb kérdés:
 "Hova vigyük a gyereket, ki tud rajta segíteni?"
Számunkra a gyerek - túl azon, hogy individuum - egy család szerves része, aki reagál arra, ami körülötte történik. 

Számítógép előtt ül egész nap. Van jobb dolga? Tudjuk, mit tenne szívesebben? Van kedvünk, energiánk, időnk odafigyelni Rá? Képesek vagyunk megérteni, miért is teszi azt, amit?

A gyerek viselkedése minden esetben, részben a család belső müködésének eredménye. Minden erény amit a gyermek felmutat részben a család sikere is, és bizony minden rosszaság és kudarc részben a család felelőssége.
Kétségtelen, hogy bizonyos rossz szokásokat tiltással el lehet érni, mi mégis azt valljuk, hogy érdemes megérteni az üzeneteket és együtt leszokni a sok számítógépezésről, együtt eljutni addig, hogy a gyerek meséljen magáról többet, együtt elkezdeni helyesen és kellő mennyiségben táplálkozni vagy éppen együtt megérteni és reagálni az éppen aktuális iskolai gondokra.